Edendame kohalikku ettevõtlust

Olgu äritegevuseks mahepõllumajandus, tootmis- või teenindusettevõtte juhtimine, toidu tootmine – kui on olemas ettevõtlusvalmidus ja hea plaan, siis meie kohalik omavalitsus toetab ja võimalusel aitab, sest ettevõtete positiivne areng on ka valla areng ja tulevik. 

Nii mõnigi rahvusvaheliselt tegutsev ettevõte saab oma sisu just Tõrvas asuvas tootmisettevõttes. Mulgimaa loodus ja unikaalne kultuur annab märgile lisaväärtust ning nutikad töötajad tagavad kvaliteedi.

Foto: Sven Zacek Foto: Sven Zacek

Meie ettevõtted ja organisatsioonid

Tõrva vald pakub häid võimalusi äritegevuse alustamiseks. Leidlikkus ja nutikus on tõrvakatele omased ning väärtustame kõrgelt meie ettevõtete arengut ja tulemusi. Mulgi Väiketootjate Liidu liikmeks oodatakse kõiki huvilisi, kellel on tahtmist Mulgi väikeettevõtluse arendamisel kaasa lüüa. Mitmed kohalikud tooted kasutavad oma turunduses hinnatud Mulgi märki. 

Tõrva valla ettevõtted tegutsevad mitmes ärisektoris: toiduainetööstus, mahepõllumajandus või siis hoopis masinaehitus ja puidutööstus, samuti toitlus- ja majutus ning palju muud.

Masinaehitusega tegeleb Ferron AKR OÜ ning puidutööstuse sektoris on tuntud nimi Tõrva valla suurim tööandja Combiwood OÜ. Tõrva puhas looduskeskkond annab suurepärase võimaluse tervisetoodete tootmiseks – 2021. aasta Valgamaa aasta ettevõte Chaga Health kolis mõni aasta tagasi oma tootmisüksuse Tõrva. Põllumajanduse vallas on piirkonnas mitmeid suuri tegijaid nagu näiteks Helme Maasikakasvatuse, Puide talu kui ka piimakarja- ja taimekasvatusega tegelev Hummuli Agro, kellel on plaan jõuda 2035. aastaks süsinikuneutraalsete piimatoodete ning põllumajandussaaduste tootmiseni. 

Tõusvas trendis on turismi- ja puhkemajandus. Wagenküll Hotell OÜ tegutseb uuenenud Taagepera mõisa loosikompleksis – juugendstiilis loss, à la carte restoran, luksuslik lossispaa. Samas sektoris on tegev Tõrva Veemõnula koos veekeskuse, saunamaailma ja majutusasutusega ning mitmed hotellid- ja restoranid on avamisjärgus. 

See on vaid osa meie mitmekülgsest ettevõtlusmaastikust. Tõrva on piirkond, kus saad oma väärt äriidee ellu viia või juba tegutseva ettevõtte jaoks järgmise sammu teha. 

Loe lisa Hummuli Agro tegemistest!

Loe lisa Chaga tegemistest! 

Töökoht suurlinnas, elukoht meil

Tõrva kolimist ei takista töökoht suurlinnas. Kui soovid sälitada oma praegust ametipositsiooni, saad jätkata kaugtöö vormis, tagades mõnusa elukeskkonna oma perele. Mugava kaugtöökoha saad luua endale Tõrva Veemõnula või Tõrva Raadiosse loodud kontorialadele, mida võid kasutada ka lihtsalt kuurortlinna puhkama tulles. 

Läbimõeldud taristu tagab võimaluse teha tööd üle Eesti või lausa rahvusvaheliselt. 

 

Palgatöötaja keskmine brutotulu Eestis kasvas eelmisel aastal enim just Tõrva vallas. Brutotulu tõusis varasema aastaga võrreldes ligi üheksa protsenti (allikas: siin.) See näitab, et Tõrvas elab oma ala meistreid ja tunnustatud eksperte erinevatelt elualadelt.

Helme tööstusala ootab investoreid

Kagu-Eesti tööstusalade uuringu kohaselt on üks kõrgeima potentsiaali ala, kuhu on mõistlik esimeses järjekorras tööstusalade arendusi planeerida Tõrva vallas asuv Helme tööstusala.

Helme tööstusala asub Valga-Uulu mnt ääres Tõrva linna piirist umbes 2 km kaugusel (endise kutsekooli ala). Piirkonnas on ruumi nii elamumaale kui tööstushoonete rajamiseks. Tööstusalal tegutsevad peamiselt metallitööstusettevõtted, näiteks Ferron AKR aga ka puidutöötlemisettevõte RainDesign. 

Uute investorite ja ettevõtete liitumisega suurendatakse tulevikus ka elektrivõimsust, laiendatakse teede- ja kanalisatsioonivõrku.  

Uuri lähemalt: https://southeastestonia.com/opportunities/helme/