Tule perega Tõrva elama, päriseks!

Raja oma unistuste perekodu piirkonda, kus on hooliv ja kokkuhoidev kogukond, aktiivne kultuurielu ja palju võimalusi ajaviiteks, parimad tingimused sportimiseks ja looduses liikumiseks ning heal tasemel alg-, põhi- ja keskharidus. 

Autor: Egon Bogdanov Autor: Egon Bogdanov

Kolmandik kaaluks kodu rajamist Mulgimaal

Eesti elanike seas läbi viidud uuringufirma Norstat küsitlusest* selgus, et:

  • üle poole elanikest näeb maale kolimist kasvava trendina;
  • noored lastega pered otsivad järjest enam võimalusi maale kolimiseks;
  • pea kolmandik kaaluks kodu rajamist Tõrva ja Mulgimaa piirkonda;
  • peamiseks takistuseks kolimisel peetakse kinnistu ja majaehituse finantseerimist.

Nosrtat uuring 2022 viidi läbi Mulgimaa Arenduskoja ja LEADER toel Mulgimaa mainekujundusprojekti osana.

Kokkuhoidev kogukond

Tõrvas kohtab nii põliseid mulke kui neid, kes mujalt siia siirdunud ja juurdunud – avasüli võetakse enda sekka ja omaks igaüks! Kiirelt leiad endale uued tuttavad ja sõbrad kas üritustel osaledes või ühinedes mõne spordi- või kultuurikollektiiviga.

Täida oma pere eluunistus ja koli maale oma majja elama, sest Tõrvas jagub ruumi kõigile!

 

Haridus ja huviharidus

Meie koolide ja lasteaedade kasvatajad ja õpetaja hoolitsevad selle eest, et lapsed oleks hoitud ja armastatud ning hästi koolitatud. Meil on palju aktiivseid õpetajaid ja lapsevanemad, kes on oma pilgud suunanud juba valla hariduselu tulevikku. Lisaks põhikoolis ja gümnaasiumis pakutavale on oluline ka kvaliteetne õpe lasteaedades, täiskasvanuharidus ning noorsootöö ja huvitegevus. 

Pika ajalooga haridusasutustes on aastatega väljakujunenud armsaks saanud traditsioonid, lugu peetakse ka pärimusest ning kultuurist. Õppetöö ei toimu ainult kooli ja lasteaia territooriumil, vaid lasteaia- ja koolipere külastatab ka kohalikke ettevõtteid ja piirkondi, et juba maast madalast avardada laste silmaringi ja tekitada muu maailma vastu huvi.

Foto autor: Egon Bogdanov Foto autor: Egon Bogdanov
Foto autor: Paul Poderat Foto autor: Paul Poderat

Koolid

Koolide edetabelis on Tõrva Gümnaasiumi õpilased saavutanud märkimisväärseid ning konkurentsivõimelisi tulemusi. 2021 aasta riigieksamite tulemuste põhjal oli Tõrva Gümnaasium Kagu-Eesti koolidest esimene, vabariiklikult 16. kohal.

Lisaks Tõrva Gümnaasiumile toimetab Tõrva Kool, mis moodustus 2023. aasta sügisel kolme kooli liitumisel – Riidajas, Hummulis ja Alal. Riidaja õppekohas saab haridust omandada 9 klassi, Hummulis ja Alal 6 klassi.

 

Lasteaiad

Lasteaiakoht on tõrvakate võsukestele alati kindlustatud, kusjuures eined lasteaias on tasuta. 

Tõrva Lasteaed Mõmmik tegutseb kolmes õppekohas: Mõmmiku maja Tõrva linn (8 rühma),  Tõrvalille maja Tõrva linn (3 rühma) ja Ritsu maja Linna küla (3 rühma).

Tõrva Kooli lasteaed tegutseb Riidaja, Ala ja Hummuli õppekohtades.

Huvitegevust korraldavad nii Tõrva Muusikakool kui ka Tõrva Avatud Noortekeskus. Noortel on võimalus olla poliitiliselt aktiivne ka Tõrva valla noortevolikogus. 

Samuti hoitakse au sees mulgi kultuuri – Tõrva murderingi on oodatud need, kes juba mulgi keelt mõistavad ja kõnelevad kui ka need, kel kohaliku keele ja kultuuri vastu huvi.

Sport ja tervisesport

Sporti saab Tõrvas teha aastaringselt, on nii siseväljakuid ja -saale kui ka matkaradu ja staadione. Talvel on meil Lõuna-Eesti piirkonnale kohaselt palju lund ja külmakraade, suvel on kuurortlinnale kohaselt palju päikest.

Staadion

2021. aastal avati Tõrva linnas staadion, mis on kahtlemata üks kaunima asukohaga spordiväljakuid Eestis – võimalus tegeleda pea kõikide kergejõustikualadega, lisaks võimaldab staadion mängida aasta läbi jalgpalli, suvehooajal tennist, korvpalli ja võrkpalli. Tõrvas saab tegeleda ka motospordi ja ujumisega, orienteeruda, harrastada joogat, mängida tennist, discgolfi ja palju muud – igaüks leiab midagi.

Foto autor: Egon Bogdanov Foto autor: Egon Bogdanov
Foto autor: Egon Bogdanov Foto autor: Egon Bogdanov

Tervise- ja suusarajad

Tõrva ehedat loodust saab nautida nii jalgsi kui ka suuskadel. Mitmekülgsed Tõrva terviserajad on saanud ka Eesti parima spordirajatise tunnustuse. Erineva pikkuse ja kattega rajad kulgevad läbi looduse ja linna, ümber järvede ja läbi parkide. Talvisel ja pimedamal ajal on mitmed rajad valgustatud. 

Tõrva terviserajal toimuvad aastaringselt erinevad liikumis- ja tervisespordiüritused: Tantsumäe mägede jooks, Tõrva Tervisejooksud, Tõrva järvede jooks, mänguline liikumismäng “Otsi sõnu”. Tõrva Gümnaasiumi pargis peetakse erinevaid kergejõustiku- ja suusavõistlusi.

Tõrva on odaviske pealinn!

Tõrvast on pärit mitmeid edukaid sportlasi. Näiteks kahekordne aasta meessportlane, Eesti odaviske rekordiomanik ning 2019. aasta maailmameistrivõistluste hõbe, odaviskaja Magnus Kirt. Oma spordikarjäärile on põline tõrvakas just siinsetel radadel põhja alla ladunud ning odaviske sangari sõnul on kodukant tänini parim paik trennitegemiseks. 

Tõrvast on pärit veel nimekas odaviskaja Tanel Laanmäe ning tõusev talent spordimaailmas Mirell Luik.

Nii sportida kui ka lõõgastuda saab sauna- ja basseinide kompleksis Tõrva Veemõnulas, kus on kolme rajaga 25-meetrine bassein, neli erinevat sauna, suur laste- ja mõnubassein, kaks mullivanni, lõõgastusala ning päikeseterrass. Esimese prooviujumise tegi aastal 2021 vastavatud veekeskuses Magnus ise. 

Magnus Kirt on uue elurajooni esimene elanik ning kutsub kõiki sportlikke inimesi omale naabriks. Vaata kinnistu broneerimise kohta lähemalt siit.

Näeme pidevalt vaeva, et Tõrvas oleks mõnus ja huvitav elada nii lastel, noortel kui täiskasvanutel!