Tule Magnus Kirdile üleaedseks: kaks viimast kinnistut vaatega järvele on enampakkumisel

PS. Oksjon on tänaseks lõppenud!

Magnus Kirt on põline tõrvakas, kellele vald kinkis sportlike tulemuste eest uue kodukoha Tõrva uues noorepere elurajoonis. Piirkonnas, kus tänavu suvel müüki läinud krundid broneeriti vähem kui paari tunniga. Nüüdseks on enampakkumisele jõudnud kaks viimast ja kõige magusamat kinnistut. Need, mis asuvad otse Magnuse uue kodu vahetus naabruses maalilise vaatega Vanamõisa järvele.

Tule Magnusele üleaedseks

Magnuse uue kodu naabruses asuvate kruntide numbrid on plaanil märgitud 5 ja 3 ning lisaks on võimalik veel soetada noorepere programmi alusel viimane kinnistu numbriga 33, mille puhul pakub vald soodustingimusi noortele lastega peredele. Krunte saab broneerida ning enampakkumisel osaledaTule Tõrva portaalis.

Selline on Sinu uus kodu talvel! 

Magnus Kirt ehitas lapsena onni samale kohale, kus täna rajab omale uue kodu

Kahekordne aasta meessportlane, Eesti rekordimees ja Doha MM hõbe, meie oma odasangar Magnus Kirt on sündinud ja kasvanud Tõrvas.

„Kuna ma elan Vanamõisa järve lähedal, olid kõik ümbruskonna metsad ja mäed mulle juba lapsepõlves tuttavad mängukohad,“ meenutab Magnus. Täpselt oma uuele kinnistule ehitas ta lapsena onni ning tema isa, Eesti kelgukoondise peatreener Peeter Kirt, sooviski sinna maja ehitada. Kahjuks tol ajal jäi see vaid unistuseks.

„Lemmik sportimise paigad on mul Tõrvas,“ on Magnus veendunud kodukandi parimates aktiivselt vaba aja veetmise võimalustes. Oma esimese võistluse tegigi tänane tippsportlane just Tõrvas koolistaadionil: „Tänaseks on staadion viimseni renoveeritud ja kaasaegne.“

Tõrva parkmetsas on 11,1 km mõnusat kõnni-, jooksu- või suusaradu. Suusatajatele on kolmes pikkuses suusarajad 1,0 km, 1,4 km ja 6,6 km, millest 2,5 km on valgustatud, et ka pimedal ajal saaks trenni teha.

Tõrva on tõeline kuurortlinn nii suvel kui talvel. Hoolimata ilmast ja kohalikest järvedest ja jõgedest, on tänapäeval võimalus ujuda päris mitmes lähedal asuvas veekeskuses ja spaas. Eesti vast kõige uuemas spaas – Tõrva Veemõnulas – tervitavad kolme rajaga 25-meetrine bassein, neli erinevat sauna, suur laste- ja mõnubassein, kaks mullivanni, lõõgastusala ja päikeseterrass.

Noorepere elurajoon

Tõrva vald on teinud lastega peredele oma maja soetamise soodsamaks, et unistus oma kodust ainult ilusaks mõtteks ei jääks.

Tõrva noorepere elurajooni detailplaneeringu illustratiivne visualiseering.
Tõrva noorepere elurajooni detailplaneeringu illustratiivne visualiseering. Foto: Yellowstudio

Tõrva vald rajab vallavanema Maido Ruusmanni sõnul 2023. aasta lõpuks alale vajalikud kommunikatsioonid. Parema elukeskkonna loomiseks on kinnistute vahele kavandatud rohealad ja mänguväljak. Lisaks on planeeritud põhjanurgas võimalus külaplatsi rajamiseks, kus kogukond saab ühiseid koosviibimisi korraldada. 120 m kaugusele jääb Vanamõisa järv ning kuurortlinna rand, piirkonna kõrval lookleb jõgi.

Noorepere programmi toel saab viimasele krundile number 33 kinnisvarahindaja kehtestatud turuhinnast iga leibkonna alaealise lapse kohta soodustust. Kaks viimast krunti otse Magnus Kirdi uue kodu naabruses leiavad omaniku enampakkumise teel. Elektroonilise enampakkumise osta.ee keskkonnas kahele kõige kõrgema väärtusega krundile ning avalduste esitamise võimaluse viimasele noorepere koduprogrammi kinnistule leiad Tule Tõrva portaalist.

Tõrva noorepere elurajooni detailplaneeringu illustratiivne joonis.
Tõrva noorepere elurajooni detailplaneeringu illustratiivne joonis. Foto: Yellowstudio

Tõrva on üks väheseid ametliku kuurortlinnatunnistusega suvituslinnasid Lõuna-Eestis aastast 1937 ning tiitlit kinnitab kaunis järverand, kõrgeim vettehüppe torn, spordi- ja matkarajad, veemõnula ning rahvusvahelist tuntust kogunud liivaskulptuuride park. Tõrva Tule-Päevad on iga-aastane Lõuna – Eesti üks suurimaid festivale, mis on Tõrvale omaselt just tulega seotud ning see kulmineerub Tulede Ööga.