Tee enda unistus teoks Tõrvas!

Kas unistad päris enda kohvikust, mõnusast pesast iluteenuste pakkumiseks, mugavatest kontoriruumidest või hoopis millestki veelgi põnevamast? Puudu on üksnes sobiv koht, kus enda tegemised mugavalt sisse seada?

Tõrva ootab Sind!

Vali välja endale sobiv paik enampakkumisel oleva vallavara seast ning vii enda unistus teoks!

Potentsiaalikas hoone kesklinna vahetus läheduses

Suur ja rohkete erinevas suuruses ruumidega endine Helme vallamaja kuurortlinnas Tõrva ootab visioonikat omanikku, kes põnevale hoonele uue hingamise annaks. Maja on olnud pidevas kasutuses – viimati kasutasid ruume Tõrva valla sotsiaalosakonnatöötajad ja perearstid, kes kolisid hoonest välja selle aasta alguses. Lisaks asuvad kinnistul parkimiskohad ja ruumikas abihoone.

Võimalusi ambitsioonikate ideede elluviimiseks on siin küllaga – tule ja kasuta võimalust!

Kinnistu on oksjonil osta.ee keskkonnas alghinnaga 115 000 eurot.
Osale oksjonil SIIN.

Ruumikas veskihoone otse Tõrva linna südames!

Otse suvituslinn Tõrva südames on müügil ruumikas veskihoone, mis võimaldab ellu viia unistuse enda ettevõttest! Vaatega looduskaunile Veskijärvele ning keskväljaku vahetus läheduses asuv hoone vajab uut peremeest, kes majale taas elu sisse tooks. Asukohale lisab veelgi maalilisust otse maja tagant mööda voolav Õhne jõgi.

Kinnistu aadress on Veski tn 9, Tõrva linn. Katastritunnus 82401:001:0803, pindala 2305 m2 , sihtotstarve tootmismaa 100%. Kinnistul asub rekonstrueerimist vajav veskihoone (ehitusregistri kood 111034799), mis on ehitismälestis nr 23313. Seetõttu tuleb hoone rekonstrueerimisel arvestada ka Muinsukaitseameti nõuetega. Hoone ruumides tegutseb 145,9 m2 pinnal TT loomakliinik tähtajatu äriruumi üürilepingu alusel.

Veskihoone on müügis hinnaga on 40 000 eurot. Vaata lisa kv.ee-st.

Kuna maja asub otse Tõrva linna südames, rakenduvad ostjale ka lisatingimused:

  • Ostjal on kohustus rekonstrueerida hoone katus ja fassaad viie aasta jooksul ostumüügi lepingu sõlmimisest. Juhul, kui ostja eelnimetatud tingimust ei täida, on Tõrva vallal õigus nõuda ostjalt leppetrahvi 10% müügihinnast. Leppetrahvi maksmine ei vabasta ostjat investeerimiskohustusest.
  • Kuni investeerimiskohustuse täitmiseni võib kinnistu edasine võõrandamine või asjaõigusega koormamine toimuda vaid Tõrva Vallavalitsuse nõusolekul. Juhul, kui ostja eelnimetatud tingimust ei täida, on Tõrva vallal õigus nõuda ostjalt leppetrahvi 10% müügihinnast.
  •  Kui ostja ei ole täitnud p investeerimiskohustust, k.a juhul, kui ostja soovib enne  nimetatud tähtaja saabumist ja investeerimiskohustuse täitmist võõrandada kinnistut kolmandale isikule, on Tõrva vallal õigus nõuda ostjalt leppetrahvi 10% müügihinnast ja kasutada kinnistu tagasiostuõigust. Tagasiostuhinnaks on hind, millega kinnistu võõrandati ostjale. Tagasiostuõiguse kohta kantakse märge kinnistusraamatusse.

Lisainfo ja kinnistuga tutvumine: Tõnu Jaansalu (tonu@torva.ee; 515 6243). 

Vaade hoonele linnulennult. Foto: Egon Bogdanov
Hoone paremal pool ruumides tegutseb TT loomakliinik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Väärikas mõisahoone ootab peremeest või -naist!

Kas sooviksid saada mõisavalitsejaks?
Kui JAH, siis Helmes on Sind ootamas mõisahoone, mis vajab teotahtelist ja hakkajat peremeest või perenaist, kes mõisale taas elu sisse tooks!

Tõrva Vallavalitsus müüb ajaloolist ja väärikat Helme mõisa varaklassitsistlikku peahoonet, mis on valminud 1770. aastatel. 1950. aastatel ehitati peaukse kohale kinnine ärklikorrus ning varasemast erineva kujuga trepp. Suuremaid purustusi ja põhjalikumaid ümberehitusi pole mõisahäärberis juhtunud. Mõisas tegutses pikalt põllumajanduskool, kuid nüüdseks on hoone pikalt olnud kasutuseta ning vajab rekonstrueerimist. Mõisahoone on muinsuskaitse all. Kuigi aeg pole mõisa suhtes lahke olnud, on õnneks säilinud palju, mida taastada.
Helme mõis asub rahulikus ja looduskaunis piirkonnas ning osaliselt on säilinud ka barokk-stiilis park, kus kasvavad lehised, nulud ja paplid. Läheduses asub hooldekodu ning Helme laululava, kus suviti toimuvad üritused. Tõrva kesklinn asub 3 kilomeetri kaugusel.

Vaata lisainfot SIIT.